Wsparcie UE

Dotacje z UE

Monika Kościuk
lis 8 2016

Doradca zawodowy

Fundusze Europejskie

Dla wielu osób fundusze z UE na założenie firmy są bardzo ważnym wsparciem. Dzięki temu właśnie będzie można zacząć prowadzić firmę. Jeśli mamy pomysł na biznes to na pewno warto się postarać o środki z UE. Dzięki nim będzie można startować ze swoją firmę. Można starać się o środki albo to w formie dotacji albo też w formie pożyczki. Poza finansowym wsparciem będzie można również korzystać ze szkoleń czy też porad przy prowadzeniu firmy. Dla młodych osób, własna firma to szansa na to, by się rozwijać, zacząć skutecznie działać i dlatego szukają w tym zakresie wsparcia. Jeśli nie mamy jeszcze 30 lat to można liczyć na to, że takie dofinansowanie uda się nam otrzymać. Na początek należy jednak analizować własne możliwości i predyspozycje.

Dotacje unijne dla firm

Na pewno ważnym elementem jest ten indywidualny plan działania. Z pakietu dostępnych działań wybrać trzeba takie, które są dla nas najlepsze. korzystać można również ze wsparcia doradców zawodowych, którzy pomagają w szukaniu pracy. jednym z elementów pakietu na dotacje dla firm będzie otrzymanie właśnie środków finansowych. Niekiedy pojawiają się również propozycje takiego wsparcia po 30 roku życia i wydaje się, że to również popularne rozwiązanie. Jeśli chodzi o warunki dofinansowania są one różne w zależności od województwa.

Podstawowe zasady są takie same. Kluczowa sprawa jest związana z tym czy pracujemy. Programy wspierają bowiem takie osoby, które są zawodowo nieaktywne i muszą otrzymać takie wsparcie. To właśnie założeniem będzie pobudzenie do działania takich osób. Jeśli nie ma szans na dofinansowanie to możliwe, że warto będzie się postarać o pożyczkę, która ma zwrotny charakter, ale będzie nisko oprocentowana.

Wsparcie dla małych firm

Dofinansowanie unijne

Pożyczki są dostępne najczęściej w wyższych kwotach niż dofinansowania, które są bezzwrotne. Firma innowacyjna to szansa na uzyskanie dotacji, jeśli ma się jakiś innowacyjny pomysł na ma biznes, który będzie gwarantował jakieś usprawnienia oraz udoskonalenia. W tej sytuacji szukać będzie trzeba dodatkowego wsparcia, najczęściej te programy dadzą nam szansę na uzyskiwanie wyższego dofinansowania. Małe firmy, które są na okresie preinkubacji i dobrze rokuje najczęściej będą mogły oczekiwać na duże wsparcie, tak by działalność rozwinąć.

Projekty unijne

Działające platformy startowe dla nowych firm dają obecnie szansę na tworzenie i rozwój startupów, które mogą się również dobrze rozwinąć. Dostępne obecnie programy są ciągle zmieniane i pojawiają się nowe, dlatego kluczową sprawą będzie racjonalne wybieranie takiego, który do nas będzie dopasowany.

Udostępnij