Wskazówki i porady

Umiejętności społeczne dla młodych ludzi

Dariusz Szymański
cze 27 2022

Wystarczy trochę poszukać w Internecie, aby dowiedzieć się, że pojęcie umiejętności społecznych istnieje już od bardzo dawna. Obecnie uważa się je za jedną z najważniejszych możliwych rzeczy, zwłaszcza dla młodych ludzi. Jednak umiejętności społeczne zawsze były bardzo ważne. Dlaczego jednak w dzisiejszych czasach ich znaczenie wzrasta?

Cóż, odpowiedź na to pytanie ma dwa różne aspekty. Pierwszym powodem, dla którego umiejętności społeczne są tak ważne w dzisiejszych czasach, zwłaszcza dla młodych ludzi, jest fakt, że dzięki Internetowi ludzie oddalili się od siebie. Nie powinno być dla Was zaskoczeniem, że bardzo wielu młodych ludzi z całej grupy nie potrafi właściwie komunikować się z innymi ludźmi.

Po prostu nie mają odpowiedniego doświadczenia w zakresie umiejętności społecznych. Kiedy dzieci siedzą cały dzień przed komputerem lub smartfonem, brakuje im po prostu umiejętności nawiązywania kontaktów społecznych. W rezultacie, gdy dzieci te dorastają, nie są w stanie wykorzystywać umiejętności społecznych w pracy. Jak można zrozumieć, praca oznacza, że potrzebne są umiejętności społeczne. Zwłaszcza w przypadku pracy z ludźmi. Umiejętności społeczne można wykorzystywać zarówno w kontaktach z potencjalnymi klientami, jak i z osobami, z którymi się pracuje.

Drugim bardzo ważnym powodem, dla którego umiejętności społeczne stają się obecnie coraz bardziej popularne wśród młodzieży, jest fakt, że po kryzysie finansowym młodym ludziom o wiele trudniej jest znaleźć pracę. Obecnie osoby o dużych umiejętnościach społecznych, potrafiące rozmawiać i przekonywać do zakupu produktów lub skorzystania z usług, są zazwyczaj najcenniejsze dla firm.

Jeśli przejdziesz przez rozmowy kwalifikacyjne w dzisiejszych czasach, dowiesz się, że większość rozmów kwalifikacyjnych jest przeprowadzana w taki sposób, aby osoba przeprowadzająca rozmowę mogła zrozumieć, czy rzeczywiście posiadasz umiejętności społeczne potrzebne w jej firmie.

Teraz, jeśli uważasz, że brakuje Ci umiejętności społecznych, muszą upewnić się, że znajdziesz sposób, aby je zdobyć. Nie istnieje żaden uniwersytet, który uczyłby o umiejętnościach społecznych lub samych umiejętnościach społecznych. Jednak projekty europejskie, takie jak Move Up Project, dostarczą Ci niesamowitych materiałów edukacyjnych, które nauczą Cię dokładnie, jakie umiejętności społeczne powinieneś posiadać, jak możesz je rozwijać i oczywiście, jak możesz je właściwie wykorzystać w zależności od rodzaju działalności.

Należy pamiętać, że w dzisiejszych czasach interakcje społeczne są bardzo ważne. Jeśli chcesz, aby ludzie ufali Tobie, Twoim produktom, usługom i ogólnie Twojej firmie, muszą rozumieć, co do nich mówisz, i muszą być przekonani do Ciebie od pierwszej chwili. W tym właśnie miejscu pojawiają się umiejętności społeczne i właśnie je należy rozwijać.

Jeśli chcesz rozwinąć swoją wiedzę na temat umiejętności społecznych, możesz spróbować swoich sił na platformie projektu pod tym linkiem: https://platform.moveup-project.eu/

Udostępnij