Wskazówki i porady

Pop-Up Shops: Lokalizacja - Znajdź odpowiedni lokal

Dariusz Szymański
cze 27 2022

Istnieją pewne kluczowe elementy, które mogą zdefiniować sukces biznesu, bez względu na to, czym ten biznes jest. Jednym z tych elementów jest lokalizacja biznesu. A jeśli chodzi o sklepy typu pop-up, lokalizacja jest jeszcze ważniejsza. Pop-up shops to krótkoterminowe biznesy, które są zdefiniowane przez ich lokalizację, jak również przez ich produkty. Pop-up shops nie mogą korzystać z tradycyjnego marketingu, jak każdy inny "normalny biznes". Dlatego ich lokalizacja jest ich sposobem na reklamę.

Wybór odpowiedniego punktulokalizacyjnego dla pop-up shopu zależy od wielu rzeczy. Ma wiele wspólnego z produktami sprzedawanymi w pop-up shopie, publicznością , którą musi przyciągnąć i tak dalej. Oto kilka ważnych rzeczy, o których należy pomyśleć przed wyborem konkretnej lokalizacji.

  1. Produkt

Markety są zorganizowane w taki sposób, aby proces zakupów był dla klientów o wiele łatwiejszy. Ergo, sklep odzieżowy jest zwykle blisko siebie, jest zwykle lokalizacja ze wszystkimi sklepami typu convenience i tak dalej. W zależności od produktów, które sprzedajesz w swoim pop-up shop, trzeba wybrać miejsce wokół lokalizacji reszty sklepu sprzedającego te same produkty nas. Powodem są klienci.

  • Klienci

Osoba chcąca zakupić produkty takie jak te, które sprzedajesz, zazwyczaj zna lokalizację sklepów sprzedających ten produkt. Klienci nie będą łatwo szukać nowych miejsc na zakupy. A już na pewno nie w lokalizacji, która jest nieistotna dla tego, co mają na myśli. Jeśli Twój pop-up shop sprzedaje ubrania to musisz ustawić biznes w miejscu z odpowiednimi sklepami. W ten sposób będziesz w stanie przyciągnąć dużo więcej klientów i mieć pewność, że połączą oni Twój sklep z produktami, które chcą kupić.

  • Sklepy

Założenie działalności w miejsce odpowiednie dla Twoich produktów jest rzeczywiście koniecznością. Jednakże, gdzie będzie to miejsce? I co to jest to miejsce nie jest dobre dla twojego biznesu? Czy ludzie będą mogli Cię zobaczyć? Jeśli ci ludzie już zakupy z innego miejsca, jaki jest sens ustawienie się do tego miejsca?

Jeśli chodzi o założenie sklepu pop-up, chcesz dużo ekspozycji szybko i łatwo. Potrzebujesz ludzi, aby cię zobaczyć. Im więcej osób cię widzi, tym większe prawdopodobieństwo, że zdobędziesz więcej klientów. Dlatego przy wyborze lokalizacji, upewnij się, że skupisz się na jednym z dużą ilością ''ruchu'' Centrum handlowe może być świetną opcją. Im większe tym lepiej.

  • Twoja przestrzeń

Najważniejszą częścią wyboru lokalizacji dla Twojego pop-up shopu jest przestrzeń samego sklepu. Nie ma znaczenia, czy jesteś w najlepszej dzielnicy z najlepszym ruchem i najlepszymi sklepami. Jeśli Twoja przestrzeń nie jest przyjazna, klienci po prostu nie będą robić u Ciebie zakupów.

Stare sklepy i duże przestrzenie mogą być świetnym wyborem dla krótkoterminowego pop-up shopu. Szczególnie w zatłoczonej okolicy. Ta przestrzeń będzie w stanie pomóc Ci uzyskać wiele ekspozycji i najprawdopodobniej będzie w stanie pomóc Ci zwiększyć listę klientów. Być może okaże się, że może to być również świetna przestrzeń dla tymczasowego sklepu.

  • Wydatki

Cechą charakterystyczną sklepów pop-up jest ilość pieniędzy, które ktoś zapłaci za otwarcie na. Powierzchnie pop-up shop nie kosztują dużo, a ponieważ jest to najem krótkoterminowy media również są dużo tańsze. Należy pamiętać, że najlepsze miejsce na pop-up shop to wciąż miejsce na pop-up shop. Nie jest to rzeczywisty sklep. Znalezienie miejsca , które będzie kosztować więcej pieniędzy do wynajęcia na krótki okres czasu, niż oczekiwano nie jest właściwym sklepem.

Może to oznaczać, że będziesz musiał unikać drogich lokalizacji. Jeśli jest to sprzeczne z Twoim celem wobec Twoich możliwych grup docelowych, to upewnij się, że będziesz miał obliczone wszystkie swoje wydatki przed uzyskaniem tego krótkoterminowego najmu!

To 5 najważniejszych elementów, które pozwolą Ci określić właściwe miejsce dla Twojego pop-up shopu. Oczywiście, istnieje wiele innych rzeczy, które również wpłyną na proces poszukiwania i znalezienia najlepszego miejsca. Jako właściciel biznesu, to Ty będziesz wybierał najlepszą lokalizację w oparciu o swoje potrzeby i preferencje.

Udostępnij