Dynamiczny rozwój firm

KOLEJNE PRZEDSIĘBIORSTWA INWESTUJĄ DZIĘKI DOTACJOM

Dariusz Szymański
lis 8 2016

Wsparcie dla firm

Dotacje unijne dla firm

Małe firmy, które mają do dziesięciu pracowników razem z właścicielem często mają problem ze zdobyciem środków na wykonanie inwestycji rozwijających daną firmę. Jeśli obrót nie będzie duży to trzeba dokonywać inwestycji. Warto decydować się na wsparcie jakie będzie można uzyskać w ramach dotacji, które udzielone będą przez UE. Okazuje się, że obecnie organizować można różne konkursy, w których promowane są właśnie małe firmy i to wsparcie stanie się rzeczywiście możliwe do uzyskania.

Projekty unijne

Projekty, które przygotowywane są pod kątem małych firm najczęściej mają charakter regionalny. Chodzi o to, by w tych programach brać pod uwagę to jak specyficzny jest ten lokalny rynek. Musimy pamiętać, że w każdym województwie obecnie jest taki podział projektów, z których będzie można starać się o dotacje. Kluczowa sprawa to jednak umiejętność odnalezienia się w ramach tych wszystkich projektów, by wybrać dla siebie ten najodpowiedniejszy. Każda firma musi bowiem stara się o spełnienie różnorakich wymagań jakie będą bezpośrednio powiązane z projektami.

Fundusze Europejskie

W ramach różnorakich działań mamy schematy, które odpowiadać będą za to jakie projekty traktowane są preferencyjnie. Przygotowując wniosek trzeba odnieść się do tego schematu, który naszej firmy może dotyczyć i będzie decydował o tym, że firma tak a nie inaczej będzie oceniana jako ta, której to dofinansowanie się należy. Obecnie proponowane są nam schematy, które są mocno zróżnicowane i dopasowane bardzo dobrze do firm, które swoją działalność prowadza w tych najbiedniejszych gminach.

Dotacje dla przedsiębiorstw

Okazuje się, że takie miejsca to obecnie te najbardziej promowane, gdzie te szansę na środki będą większe. Możliwości uzyskania jak i też wysokość wsparcia będzie większa. Inaczej jest w tych miastach, gdzie ten rozwój jest na zupełnie innym poziomie.

Redakcja blogcenternet.pl poleca: Pozyskiwanie funduszy europejskich - oferta A1 Europe >>

Dofinansowanie unijne

Wnioskodawcy, którzy myślą o tym, by starać się o środki z UE powinni liczyć się z tym, że przygotowywane są konkretne warunki z Urzędu Marszałkowskiego i to do nich będzie się odpowiednio dopasowywać. Jest to jednak kierunek bardzo korzystny, ponieważ konkursy o dofinansowanie są tak realizowane, że najczęściej sprawdzą się najlepiej. Organizowane są skuteczniej i łatwo będzie się starać o to, by uzyskać na nie środki.

Udostępnij